Teraz jest 23 gru 2014, o 03:56

Strefa czasowa: UTC + 1

Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Facet
 Tytuł: Wymiana termostatu passat B5 AFN
Post Numer:#1  PostNapisane: 23 lut 2011, o 21:38 
Moderator

Imię: Dawid
Auto: Passat B5 / jetta A1
Wymiana termostatu passat B5 AFN

Ostatnim czasem cały czas silnik utrzymywał mi temperature 70' i ani gram więcej... więc po sprawdzeniu okazalo się ze termostat padnięty... więc autko dostało nowy
Obrazek

No i dzisiaj przyszedł czas wymiany, choc troche zimno... Dodaje zdjęcia moze komuś sie przyda

Termostat w AFN-ie jest na dole silnika pod alternatorem, przy pompie wody i dostęp do niego będziemy mieli niestety od spodu auta. więc wjeżdzamy na kanał i zaczynamy Obrazek

Trzeba pozbyć się płynu z układu chłodzenia czyli odkręcamy korek w zbiorniczku, później częściowo wyciągamy prawą kratkę w zderzaku i nakładamy wąż na spust płynu z chłodnicy po czym odkręcamy czarną śrubkę, TYLKO NIE ZAPOMNIJCIE PÓŹNIEJ ZAKRĘCIĆ!
Obrazek

I widzimy czarny króciec w którym znajduje się nasz "problem"

Obrazek

Teraz odkręcamy obie śruby imbusowe z króćca i przy jego zdjęciu i wyciagnięciu termostatu jestesmy cali z płynu chłoniczego.. zapomniałem że tam on jeszcze został Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz wyjmujemy nasz nowy termostat i zakładamy w odwrotnej kolejności Obrazek

Po czym zalewamy płynem, odpowietrzamy i cieszmy się normalną tempratura silnika i ogrzewaniem w środku (jak w moim przypadku):D

aaa to temperatura silnika po przejechaniu kilku kilometrów...

Obrazek

Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1